Šijeme

Šití textilních výrobků je v naší dílně taktéž jedna z nových činností. Jeden šicí stroj se u nás na azylovém domě našel, a když jsme měli ve stavu i zkušeného krejčího, slovo dalo slovo a pustili jsme se do šití.

začínáme s šitím

začínáme s šitím

Nejprve jsme kontaktovali několik firem pracujících s textilem s prosbou, jestli by se u nich nenašly nějaké zbytky látek, které by nám mohli darovat. Jak se ale dalo čekat, všechny zdroje už byly obsazené, o zbytky látek je fakt zájem. Trpělivost ale růže přináší a dobrá věc se nakonec podařila. Českomoravská textilní a.s. nám darovala ohromný balík krásných látek, za což jim děkujeme a mohlo se začít šít.

Pro inspiraci jsme ale vyjeli na „čumendu“ ke zkušenějším. Pozvali jsme se k tvůrcům tašek a kabelek, do dílny „Bačuta“ Martiny Bačuvkové  ve Zlíně. Pracují sice spíše s kůží, což jsme taktéž dokázali patřičně zhodnotit, ale dokázali nám poradit i ohledně látkových tašek. Šli jsme krok po kroku. Jak si vytvořit šablony z papíru, co a jak nastříhat a podšít, prostě jakou cestu urazí kus látky, než je z něj pěkná taška nebo kabelka.

to nám to jde

to nám to jde

Po úvodním rychlokurzu šití a designu jsme se pustili do našich prvních výrobků. Aby to nebylo pro začátek moc složité, zvolili jsme jednoduchý střih nákupní tašky. I tak je to celkem pracné. Látka se musí nejprve žehlit, pak se nastříhá taška a uši, vše se rubem sešije a znovu žehlí.

V plánu máme i složitější modely, darované zbytky mají totiž další výhodu mimo to, že jsou zdarma. Je to velice pestrá a různorodá směsice látek, spoustu vzorů, spoustu materiálů… Co se nám v budoucnu podaří vykouzlit, o to se s Vámi podělíme. A pokud Vás něco zaujme, padne do oka, jak se říká, můžete si to v našem miniobchůdku koupit. Moc nám tím pomůžete, ono totiž potěší, když se zboží prodává…

Zatím umíme tohle

Zatím umíme tohle